• 026۳۲۲۶۵۹۰۴
  • Info@AramKaraj.ir
دسته بندی مطالب
آخرین مطالب
طبیعت درمانی

طبیعت درمانی

گروه : مطالب آموزشی

1398/08/14

درمان اختلالات جنسی

درمان اختلالات جنسی

گروه : مطالب آموزشی

1398/08/14

شناخت درمانی مبتنی بر ذهن‌آگاهی

شناخت درمانی مبتنی بر ذهن‌آگاهی

گروه : مطالب آموزشی

1398/08/14

طبیعت درمانی
تاریخ ارسال : 1398/08/14 | ارسال شده

طبیعت درمانی

ژاپنی ها مفهومی تحت عنوان حمام جنگل مطرح نمودند که در جریان آن افراد راه رفتن در میان درختان را تجربه می کنند. محققان ژاپنی اشاره نمودند که جنگل، چوب، چمن، صدای آب، خورشید و باد و ... باعث شدند که افراد استرس کمتری داشته باشند و آرام تر شوند. در دنیای امروز که سرشار از استرس و اضطراب است، طبیعت می‌تواند روح و جسم را بازآرایی و بازسازی کند

ژاپنی ها مفهومی تحت عنوان حمام جنگل مطرح نمودند که در جریان آن افراد راه رفتن در میان درختان را تجربه می کنند. محققان ژاپنی اشاره نمودند که جنگل، چوب، چمن، صدای آب، خورشید و باد و ... باعث شدند که افراد استرس کمتری داشته باشند و آرام تر شوند. در دنیای امروز که سرشار از استرس و اضطراب است، طبیعت می‌تواند روح و جسم را بازآرایی و بازسازی کند. طبیعت درمانی ( nature  therapy ) مبتنی بر روان شناسی مثبت است. یکی از  رویکردهای نوین در علم روان شناسی که بر موفقیت انسان تمرکز دارد. در حالی که اغلب رویکردهای روان شناسی بر رفتارهای نابهنجار و دارای اختلال متمرکز می باشند، روان شناسی مثبت تمرکزش بر کمک به افراد برای شادشدن و ارضاء بیشتر است.

ارتباط با طبیعت، آرامش درون را برمی‌انگیزد. حضور در گروه و تمرین زندگی هدفمند، باعث می شود فرد در پاسخگویی به نیازهای روانی خود از رفتارهای انتخابی بهتر و مناسب تر استفاده کند و در نهایت لذت و شادی در وجود خود احساس کندگروه هاي اجتماعي در روند اجتماعي شدن فرد نقش اساسي دارند، از آنجا که گروه، پویاست؛ یعنی در حرکت و تلاش مستمر به سوی بهتر شدن است. بنابراین در یک پروسه ی گروه درمانی افزایش اعتماد بنفس ، خودآگاهی، روشهاي بروز احساسات و عادات مختلف، شکل دهی به نگرش و رفتارهای افراد درون گروه می تواند اتفاق بیافتد. طبیعت( آب، خاک،باد ) زمینه ی تعدیل و برون ریزی فشارهای روانی را مهیا می کند و گروه زمینه ی تثبیت و تغییرات بنیادی را ایجاد می نماید. 

گروه : مطالب آموزشی
0 , 0

تماس با ما

026۳۲۲۶۵۹۰۴

آدرس ایمیل

Info@AramKaraj.ir